آخرين مطالب

در حضور رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تشریح شد؛

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک اخبار شهرستان

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

  بزرگنمايي:

با برگزاری جلسه‌ای و با حضور رئیس مجمع نمایندگان مجلس و امام جمعه شهرستان آبیک و دیگر مسئولان شهرستان روند عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب شهر آبیک تشریح و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع‌اطلاع‌رسانی آبیک، دکتر لطف‌الله سیاهکلی‌نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه حجت الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک، مسئولان ادارات منابع امور آب، آب و فاضلاب و محیط زیست شهرستان آبیک بر سر پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک واقع در روستای زیاران و خوزنان حاضر شدند و بازدیدی از روند اجرای این پروژه داشتند.
با برگزاری جلسه‌ای، روند عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب شهر آبیک تشریح و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه و مشکلات موجود بیان شد.
محمدحسین صدیقی سرناظر طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین در این جلسه با بیان اینکه پروژه آبرسانی به آبیک در چهار پارت 1 2 3 و 7 فعال است، اظهار کرد: یکی از مسیرهای بحرانی پروژه طبق برنامه زمان‌بندی در حال اجراست  که باید انجام شود که تمام طرح آبرسانی به استان قزوین همین چهار پارت مذکور است.
وی افزود: لوله مسیر پارت یک لوله 1600 میلیمتر به طول 600 متر است که توسط پیمانکار خریداری شده و کمتر از یک هفته آینده وارد کارگاه می‌شود که اگر لوله‌ها برسد در داخل مقسم آب تهران می‌شود؛ ریسه شده و عملیات کانال‌کنی آغاز می‌شود. از تهران نقشه‌ها درخواست شده تا  برای حفاری با تداخل مواجه نشویم. خرید لوله برای 500 متر این پارت مستقیما بر عهده پیمانکار است.
این مسئول ادامه داد: پارت دو به طول 5200 متر بوده که 70 درصد آماده لوله‌گذاری است و کانال‌کنی 1200 متر آن با آتش‌باری و انفجار آن انجام شده و برای بقیه مسیر 10 دستگاه بیل مکانیکی سنگین به شدت مشغول فعالیت است که بین 20 تا 25 روز آینده عملیات خاکی مسیر به اتمام می‌رسد و عملا مشکلی در این پارت وجود ندارد.

خرید لوله‌های 1600 متر بر عهده کارفرماست
سرناظر طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین لوله‌های پارت سه را 1600 به طول 3800 متر ذکر و اضافه کرد: فعلا لوله‌های این پارت تولید نشده و در برنامه تولید قرار دارد و به دلیل کوهستانی بودن مسیرعملیات انفجار موجب تسریع در رساندن لوله‌ها می‌شود البته خرید لوله‌های 1600 متر بر عهده کارفرماست. در این پارت، 30 درصد عملیات خاکی باقی مانده است.
صدیقی خاطرنشان کرد: عملیات پارت هفت به اتمام رسیده و حتی تا داخل شهرک صنعتی کاسپین پیش رفته‌ایم؛ حدود 6 حوضچه احداث شده و بین 10 تا 12 حوضچه دیگر باقی مانده که البته حوضچه‌های بزرگ فشارشکن، حفاظت از شکستگی که دو تا سه برابر حوضچه‌های تخلیه و هوا است، اجرایی شده است.حدود 800 متر عملیات لوله‌گذاری محدوده پادگان باقی مانده است.
وی با بیان اینکه طی 3.5 سال از اجرای عملیات طرح آبرسانی، در چند ماه اخیر عملیات اجرایی پروژه با مساعدت نمایندگان مجلس و مسئولان سرعت و جهش خوبی پیدا کرده؛ در حال حاضر 1600 متر لوله 1400 تولید و خریداری شده است.
گفتنی است؛ سال گذشته از سوی دکتر لطف‌الله سیاهکلی‌ نماینده مجلس 70 میلیارد تومان اعتبار به پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک اختصاص یافته بود که به دلیل تاخیر در جذب، با گرانی‌ها مواجه شد و نیاز پروژه به 100 میلیارد تومان اعتباررسید که با پیگیری استاندار قزوین و این نماینده مجلس تامین این اعتبار تحقق یافته است. در این جلسه بیان شد که مجموعه‌ای از وضعیت و ابعاد این پروژه اعم از اعتبار مورد نیاز، لوله‌ها، اتصالات، شیرآلات و نیازهای پیمانکار مشخص و تهیه و شفاف‌سازی شود تا موضوع قسطی مطرح نشود و بتوان برای رسیدن آب به شهر آبیک تا پایان عمر دولت گام موثرتری برداشت.
دکتر لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از علت عدم لوله گذاری مسیر 600 متری در پارت نخست و عدم مجوز حفاری سوال کرد که پاسخ داده شد: مکاتبات اداری با شرکت آب تهران انجام شده و انشعاب آب به آبیک را مستقیم از لوله خروجی تونل است که قبل از رسیدن به تهران، حقابه اخذ خواهد شد که با ارائه راهکارهای لازم شیرآلات نصب خواهد شد.
وی افزود: در صورت نیاز برای لوله گذاری حدود 800 متر در مسیر آمادگاه که لوله های آن خریداری و موجود است، مکاتبات و پیگیری های لازم با مسئولان ارتش جمهوری اسلامی و ستاد نیروهای مسلح انجام خواهد شد‌؛ این در حالی است توسط استاندار قزوین موضوع  پیگیر شده است.
تامین اعتبار شرط رسیدن آب در تیر ماه به آبیک
این نماینده مجلس پرسید که فعالیتهایی که مانده است چقدر طول می‌کشد تا به اتمام برسد؟ که سرناظر طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین گفت: طبق برنامه زمانبندی که تهیه شده و پیمانکار دارد این است که به شرط تامین اعتبار  تا نیمه تیر ماه پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک به اتمام می‌رسد؛ طرح تصفیه خانه اضطراری پیش بینی و نهایی شده و گزارش آن به زودی به شرکت آب منطقه ای استان قزوین تحویل داده می‌شود.
نماینده کارفرما در این جلسه با اشاره به برآورد 220 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک گفت: 40 میلیارد تومان پایان اسفند ماه سال گذشته از محل 70 درصد تخصیص نماد آزاد شده در بورس به صورت نقدی پرداخت شده که 60 میلیارد تومان دیگر مربوط به مدیریت بحران است که قرار است اسناد دهند که هنوز تخصیص نیافته است.
این گزارش حاکی است؛ سه مدل و منبع اعتبار برای تخصیص به پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک وجود دارد.100 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها که 100 درصد نقد پرداخت می‌شود، اعتبار 20 میلیارد تومان از 30 میلیارد تومان صندوق توسعه ملی که جانباز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور قول آن را داده بود و فقط 10 میلیارد تومان آن اختصاص یافته و اعتباری که از فروش املاک و منابع داخلی شرکت آب منطقه ای استان قزوین بوده و قرار است به پروژه اختصاص یابد.
دکتر سیاهکلی  موضوع تخصیص اعتبار به پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک را به صورت تلفنی از یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین پیگیر شد.
پیگیری أخذ بودجه تخصیصی به پروژه توسط مسئولان شرکت اب منطقه‌ای قزوین
وی افزود: 100 میلیارد تومانی که مجوز آن از سازمان مدیریت برنامه و بودجه أخذ شده به دلیل اینکه بودجه ملی است در حساب وزارت نیرو قرار دارد و مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین باید برای دریافت آن پیگیری کنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: برای لوله‌گذاری پارت یک پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک مجوز حفاری أخذ نشده، عملیات لوله‌گذاری پارت 2 تا 25 روز آینده به اتمام می‌رسد،30 درصد عملیات لوله‌گذاری پارت 3 در حدود یک کیلومتر باقی مانده و لوله‌های 1600 پارت سه هنوز آماده نشده است.
طبق اذعان نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی؛ برای اینکه نقدینگی پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به شهر آبیک مستمر باشد مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین باید پیگیر باشند و اگر در دریافت بودجه ملی با مشکل مواجه هستند لازم است اعلام دهند تا پیگیری شود. دراین یک هفته‌ای که مجلس تعطیل است مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان لازم است تکلیف خود را با سازمان مدیریت برنامه و بودجه برای أخذ بودجه تخصیصی مشخص کنند تا نسبت به تزریق اعتبار به پروژه اقدام شود.
سیاهکلی‌ افزود: طبق اذعان مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، تا رسیدن به جاده دسترسی و محدوده کانال‌کنی حدود 2 کیلومتر حفاری باقی مانده و به روند تکمیل پروژه خوش‌بین هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تشکیل 8 پرونده تخلفاتی برای کاندیداهای آبیک/مقابله با پول‌های کثیف و خرید و فروش رای/88 صندوق رای پذیرای 72 هزار آبیکی

خروجی فاضلاب تصفیه خانه آبیک استاندارد نیست/ دشت الله آباد کانون ریزگرد شد/افزایش چَرای دام در ارتفاعات و آسیب به محیط زیست ​

پیمانکار پروژه آموزشی خیرّساز در آبیک معطّل آب است/گلایه از دهیاران به دلیل سرقت از مدارس تخریبی روستاها/نواقص مدرسه سمائیان رفع شود

پیگیری آلایندگی اخیر کارخانه سیمان توسط محیط زیست آبیک/ اجرای طرح توسعه و احداث تصفیه‌خانه 8 واحد گاوداری و خدماتی در شهرستان

رسانه های آبیک در فضای مجازی جایگزین مناسب برای هزینه گزاف ستادهای 100 میلیونی / خانه مطبوعات کاندیداها را به مردم معرفی می کند/ نقد و بررسی عملکرد کاندیداهای با سابقه مدیریتی در شوراهای گذشته

تعیین 3 مرکز برای خرید خوشه‌های طلایی در آبیک/ تولید مرغوبترین گندمِ استان و بی کیفیت ترین نان مصرفی به دست مردم شهرستان/1000 تومان قیمت خرید گندم پاداش و تعهدی است؟

خانه فرهنگ آبیک افتتاح شد/ راه اندازی نخستین دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

کشف سیگار، کود و لوازم آرایشی قاچاق در آبیک

معافیت اصناف آبیک از عوارض و مالیات/ وجود بحران در واحدهای صنفی و ابطال 230 پروانه کسب

آبیکی ها در راستای "طرح لبیک" رکاب زدند

خیز زودهنگام تبلیغات کاندیداهای آبیکی و وعده‌های آبکی!

راه‌اندازی تصفیه‌خانه اضطراری آب در آبیک/ آب سد طالقان به آبیک برسد نیاز به چاه جدید نیست

لزوم تسریع مسئولان خدمات رسان برای انشعابات آرامستان جدید آبیک/مراحل پایانی تحویل زمین 90 هکتاری برای احداث پارک جنگلی

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در آبیک/سالمندان جامانده از واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند/برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی نگران کننده ست

نگاهی به عملکرد چهار ساله شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم

اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در خصوص عملکرد دوره پنجم

راه اندازی صفحه انتخابات شوراها در شهرستان آبیک با سه پیشنهاد خوب به کاندیداها

سه پیشنهاد خوب به کاندیداهای شورای شهر و روستا در شهرستان آبیک

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

پروژه‌ ساختمان میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی آبیک؛ مدفون در خاک/حال ناخوش آثار تاریخی و باستانی روستاهای شهرستان

7 داوطلب شوراهای شهر در شهرستان آبیک رد صلاحیت شدند/تبلیغات زودهنگام تعدادی از داوطلبان و پرونده‌سازی برای آنان

مشارکت بیش از 3 میلیارد ریالی آبیکی ها در پویش همدلی/توزیع 214 سبد غذایی بین مددجویان زیرپوشش بهزیستی

پیاده‌راه و بوستان بعثت آبیک جولانگاه معتادین و موتورسواران نشود

جزئیات کشف 2 جسد در کانال‌های آب کشاورزی آبیک/از قتلِ زنی در تهران تا مرگ نامعلوم مرد جوان

اجرای طرح نذر قربانی به همت حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) آبیک/توزیع 150 کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پرونده "زهکش دشت الله‌آباد آبیک" روی میز دانشگاه امام/ایجاد کانون ریزگرد در دشت بعید نیست

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در آبیک بالاتر از آمار استانی است/22 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ تعداد فوتی ها به 89 نفر رسید

بیش از 2 هزار آبیکی کرونا گرفته‌اند/88 نفر جان باخته‌اند/واکسیناسیون 9500 نفر بالای 60 سال کلید می‌خورد

عزم مسئولان آبیک برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد بالای 60 سال/عملکرد ضعیف استان البرز در مهار کرونا، اقدامات مسئولان شهرستان را بر باد می‌دهد

پاکسازی چهره شهرستان آبیک از وجود زباله/ نیاز ایستگاه موقت پسماند آبیک به استخر شیرابه

دوخت 350 هزار عدد ماسک و توزیع 14 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان آبیکی/رنگ سپید بر زندگی 61 زوج پاشیده شد/مرمت 20 خانه مسکونی محرومین با دستان جهادگران بسیجی

اجرای 2 مرحله رزمایش کمک مومنانه در ماه رمضان امسال در آبیک/ دیدگاه انسان دوستانه صنعتگران و تولیدکنندگان آبیک ستودنی است/شناسایی دقیق نیازمندان با محوریت مساجد

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک