آخرين مطالب

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آبیک مطرح کرد:

محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم/تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان نظام پزشکی شهرستان اخبار شهرستان

محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم/تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان نظام پزشکی شهرستان

  بزرگنمايي:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک از تزریق 40 دوز واکسن به پزشکان بالای 50 سال پزشکان سازمان نظام پزشکی این شهرستان خبر داد و گفت: محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم.
دکتر سیف الله یوسفی در حاشیه تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان سازمان نظام پزشکی شهرستان آبیک در گفت وگو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک اظهار کرد: تاکنون 279 دوز واکسن به افراد و گروههای تعیین شده اعم از کادر درمان بیمارستانها، پاکبانان، کادر بهداشت، سالمندان مرکز سالمندان، پزشکان سازمان نظام پزشکی و ....تزریق شده است.
وی با اشاره به نشست کوتاه با پزشکان سازمان نظام پزشکی شهرستان آبیک به تعامل بیشتر بخش خصوصی با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان افزود: مقرر شد هر بیماری که احساس کردند مشکوک است، علائم کرونا و سرماخوردگی دارد و به مطب مراجعه کرده حتما به بیمارستان شهدای آبیک ارجاع داده شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: محدودیتی برای انجام تست کرونا نداریم و علاوه بر فعالیت 24 ساعته بیمارستان شهدای آبیک، در مرکز بیاضیان هم 16 ساعته تست کرونا انجام می‌شود.
یوسفی اضافه کرد: به پزشکان بخش خصوصی تاکید شده پروتکلهای بهداشتی رعایت شود، مواد ضدعفونی حتما وجود داشته باشد و فاصله گذاری رعایت شود از سویی به بیماران نوبت داده شود و تجمع در مطبها صورت نگیرد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از متخصصین داخلی  بیمارستان شهدای آبیک نحوه برخورد و درمان  با بیمار کرونایی را برای پزشکان مطبهای خصوصی تبیین کرد.
این مسئول به تعامل با پزشکان سازمان نظام پزشکی اشاره و بیان کرد: در خصوص بیماریهای واگیردار همچون سل، دیابت، فشار خون و .... اذعان شده زمانی که بیماری با داشتن این بیماریها به مطب ها مراجعه کند حتما به شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک اطلاع دهند تا وضعیت این بیماران پیگیری و در صورت لزوم و داشتن درمان خاص، اقدام لازم انجام شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک تصریح کرد: تزریق واکسن به افراد 80 سال، 75 سال، 70 سال، 65 سال، 60سال و رده 16 تا 64 دارای بیماری زمینه ای در فاز دوم پیش بینی شده است.
یوسفی افزود: طبق اشل تعیین شده انجام واکسیناسیون برای گروههای هدف در نظر گرفته شده در موعد مقرر، منوط به تامین به موقع واکسن است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield