آخرين مطالب

دکترسیاهکلی، نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک :

آب سد طالقان تا پایان دولت به آبیک می رسد/ لزوم تقویت خطوط ریلی، هوایی و زمینی برای آبیک اخبار استان

آب سد طالقان تا پایان دولت به آبیک می رسد/ لزوم تقویت خطوط ریلی، هوایی و زمینی برای آبیک

  بزرگنمايي:

در روزهای پایانی قرن سیزدهم در دیداری با دکتر لطف اله سیاهکلی  نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در خصوص مسائل و مشکلات استان قزوین و شهرستان آبیک به گفتگو نشستیم و در زمینه موضوعاتی همچون آب ، هوا ،و جایگاه شهرستان آبیک در استان و کشور و برخی از مشکلاتی که مردم آبیک با آن دست به گریبان هستند صحبت کردیم . رئیس مجمع نمایندگان استان و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قزوین از لحاظ بودجه یک عقب‌ماندگی بیش از 40 سال دارد، اظهار داشت: همین امر موجب شده که استانی که در یک زمان جزو پنج استان پردرآمد کشور بوده، امروز استان چهاردهم از لحاظ درآمد قرار گرفته باشد و هرچند هنوز درآمد بالایی دارد اما نشان می دهد ما در سرمایه گذاری چون بودجه استان مناسب نبوده، نتوانستیم سرمایه‌گذاری کنیم و استان را در ترازی که باید باشد قرار دهیم و درآمد با هزینه گره خورده است.
سیاهکلی افزود: زمانی که هزینه بکنیم درآمد داریم وقتی هزینه نکنیم درآمدی حاصل نمی شود . ما سال‌ها از قزوین بهره گرفتیم ولی برایش هزینه نکردیم و این در دراز مدت رتبه استان را از لحاظ درآمد پایین می آورد و امروز جزو استانهای کم درآمد شده ایم و الان از استان چهارم و پنجم به استان سیزدهم و چهاردهم رسیده‌ایم و این آمار نشان می دهد ما در این حوزه مشکل داریم.

بیشتر در قزوین شاهد سیاسی کاری هستیم
 نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک تصریح کرد:  یکی دیگر از مشکلات قزوین این است که آمارهایی که توسط ادارات به تهران داده می‌شود، خیلی خوب ارزیابی شده است و استان را در تراز استان‌های برخوردار قرار داده، در صورتی که این طور نیست یعنی اگر واقعی به آمارهای قزوین نگاه کنیم ما در تمام شاخص ها مشکل داریم . در حوزه کشاورزی، حوزه صنعت، حوزه راه ، حوزه آب، حوزه گردشگری و سایر موارد مشکل داریم و خیلی از مناطق استان امروز محروم هستند . مانند طارم سفلی، مناطقی از کوهین، الموت، بوئین زهرا و آوج محروم هستند ولی در بین استان‌های محروم قرار نگرفته ایم که در این حوزه نیز لطمه خوردیم. بنابراین ما باید آمارها را واقعی ارائه دهیم آمارهایی که وضعیت استان را درست نشان دهد.
سیاهکلی در ادامه گفت: مسئله بعدی در قزوین سیاست‌بازی است که در بین نخبگان وجود دارد این هم قزوین را آزار می دهد . کارهای سیاسی اگر کارهای سیاسی واقعی باشند و سیاسی کاری نباشد خوب است. بیشتر در قزوین شاهد سیاسی کاری هستیم تا کار سیاسی، این سیاسی‌کاری‌ها هم در واقع در حوزه خدمت‌رسانی به قزوین لطمه زده است.ما وقتی وارد استان قزوین می‌شویم باید سیاسی‌کاری‌هایمان را بیرون از استان قرار بدهیم و داخل قزوین همه باید یکپارچه باشیم تا در جهت ارائه خدمت و در جهت تقویت نیروهای قزوینی که در سطح استان و چه در سطح ملی که نیروهای ارزشمندی هستند و می‌توانند در خصوص پست‌های کلیدی کشور نقش آفرینی کنند؛ اقدام کنیم. پس چرا امروز در این جایگاه نیستیم؛ برای اینکه همین سیاسی بازی ها موجب شده ما همدیگر را تخریب کنیم . ما نمی توانیم برندسازی کنیم و قزوین را در تراز بالا نشان دهیم. این هم یکی از اشکالاتی است که وجود دارد . هم در باب مدیران داخل استان و هم در باب مدیران ملی اینجا تخریب صورت گرفته و همکاری وجود نداشته که نیروهای استان رشد قابل قبولی داشته باشند. در استان، ما باید یکپارچگی داشته باشیم تا درباره گرفتن حقوقمان از دولت مانند آب شرب اقدام کنیم .بیش از 30 الی 40 سال است که آب شرب به قزوین وعده داده شده ولی هنوز به قزوین نرسیده است.

 


آبیک، خواهان زیادی دارد
دکتر سیاهکلی در خصوص جایگاه و شرایط آبیک در استان و کشور نیز با بیان اینکه آبیک به دلیل ویژگی‌هایی که دارد مانند موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک و ... خواهان زیادی در جهت سرمایه گذاری دارد، اظهار داشت: همه اینها دست به دست هم می‌دهد تا در آبیک از این جهت که همه صنایع آلاینده دور آبیک جمع شده است، یک بی قواره ای ایجاد شود.
آبیک خواهان زیادی دارد هم از تهران ، کرج و هم قزوین دوست دارند در اطراف آبیک جایی برای فعالیت داشته باشند اما در باب رعایت شاخص‌ها و مقررات بی توجهی شده و امروز درست است که آبیک در تولید ملی و فراتر از استان نقش و جایگاه ایفا می‌کند؛ اما مشکلات آن گریبانگیر مردم آبیک شده است که به دلیل بی توجهی و عدم نظارت درست می باشد.امروز می بینیم که هوای آبیک خسارت می بیند و همینطور آب آبیک دچار مشکل شده و امید است با تلاش ها و پیگیری هایی که می شود به زودی شاهد رفع مشکل آب آبیک نیز باشیم.

تامین 100 میلیارد دیگر برای اتمام پروژه آب آبیک
 نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک  در ادامه گفت: آب آبیک جزو طرح های نیمه تمام دولت قرار داده شده است که برای سال 1400 تمام شود در این خصوص با استاندار در حال پیگیری می باشیم تا بودجه مناسب اختصاص پیدا کند واین پروژه به اتمام برسد . این طرح از جمله طرح‌های است که جزو تعهدات دولت آقای روحانی میباشد که باید این طرح تا پایان این دولت به اتمام برسد. نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز گفت: با پیگیری های مکرر انجام شده و موافقت معاون وزیر نیرو و دستور صریح معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص 100  میلیارد تومان اعتبار مازاد بر اعتبارات قبلی برای آبرسانی به شهرستان آبیک موافقت شد و با این کار عملیات انتقال آب از سد طالقان تا پایان دولت دوازدهم به این شهر تکمیل می شود.عملیات اجرایی این پروژه مشتمل بر 17.5 کیلومتر خط لوله شامل 8 کیلومتر لوله چدنی 500 میلیمتری و  حدود 9.5 کیلومتر لوله فولادی با قطر 1400 و 1600 میلیمتر به همراه تاسیسات لازم بود که پیشرفت 45 درصدی داشت و با نظر کارشناسان اعلام شد با تزریق 100 میلیارد تومان می توان فاز اول را برای رساندن آب شرب سالم و بهداشتی به شهر آبیک اجرا کرد.مجموع برآورد هزینه عملیاتی اجرایی پروژه آبرسانی به شهرستان آبیک بالغ بر 190 میلیارد تومان است که حدود 143 میلیارد تومان آن برای خرید لوله های فولادی و مابقی برای عملیات اجرایی سیویل، تهیه شیرآلات، احداث مخزن و لوله های چدنی داکتیل در نظر گرفته شده است.سیاهکلی اضافه کرد: این موضوع با مهندس تقی زاده خامسی معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو نیز مطرح شد تا پیگیری لازم برای تامین اعتبار آن در دستور کار قرار گیرد.خوشبختانه پس از دیدار با معاون وزیر نیرو و موافقت ایشان و جلسه امروز با معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور، با درخواست کتبی اینجانب و دستور صریح معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار مازاد بر اعتبارات قبلی برای آبرسانی به شهرستان آبیک موافقت شد و به لطف الهی عملیات انتقال آب از سد طالقان تا پایان کار دولت دوازدهم به این شهر تکمیل خواهد شد.

سیاهکلی از زحمات و پیگیری های ویژه امام جمعه شهرستان، استانداران و نمایندگان سابق و  فعلی، و اقدامات شایسته و مستمر مدیران آب منطقه ای و آبفای استان قزوین و تلاشهای جدی مدیران برنامه و بودجه استان و همه مسئولان شهرستان آبیک در اجرا و پیگیری این طرح  تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کرد با افتتاح این طرح های مهم آبرسانی  در موعد مقرر، ضمن حل مشکلات کم آبی، شاهد عملی شدن مطالبات به حق مردم و جلب رضایت ولی نعمتان خود باشیم.

 
معادن آبیک واقعاً باید تعطیل شود
سیاهکلی در رابطه با فعالیت معادن و مشکلاتی که برای شهر آبیک دارند نیز گفت: معادن آبیک واقعاً باید تعطیل شود اولاً این که مجوز جدید، دیگر به کسی داده نمی‌شود. آنهایی هم که مجوز دارند تا پایان دوره مجوز شان اجازه فعالیت دارند و دیگر این مجوزها تمدید نخواهد شد.

صدور مجوز جدید معدن در آبیک ممنوع شد/ مصوبات جلسه شورای معادن نادیده گرفته می شود


وی تاکید کرد: در شمال آبیک نباید اجازه برداشت جدید داده شود و آنهایی که از قبل مجوز گرفته‌اند می‌توانند تا پایان دوره مجوز شان این کار را انجام دهند، اما اعطای مجوز جدید غیر قانونی است.شمال آبیک معدن با ارزش ندارد، اکنون معادن شن و ماسه فعال است که جای دیگر هم می تواند تامین شود و معدنی نیست که در جای دیگر نباشد. به همین علت دلیلی برای تخریب شمال آبیک وجود ندارد. وی در خصوص مشکل روستای کزلک و جلساتی که برگزارشد نیز گفت :جلساتی برگزار شده و این موضوع باید از سمت فرمانداری آبیک پیگیری شود.

شهرشدن قشلاق و زیاران و مسائل آستان قدس
 نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در ادامه در خصوص شهر شدن قشلاق و زیاران و وضعیت آنان نیز گفت: در خصوص شهر شدن روستای قشلاق و زیاران با پیگیری هایی که شده و اقدامات لازم که صورت گرفته کار تمام شده و مهم این است که اینها شهر شده اند ، مراسم افتتاح چیز چندان مهمی نیست و با طی مراحلی در چارچوب قانون مشکلاتش حل خواهد شد.
وی در خصوص مشکلات این دو شهر با آستان قدس رضوی نیز اظهار کرد:با مسئولان آستان قدس صحبت کرده‌ایم در دیداری با نماینده آستان قدس در مجلس ، چند تن از مردم آگاه زیاران و نماینده آستان قدس به زودی در تهران یک جلسه برگزار خواهد شد. این موضوع مسئله‌ای است که نمی‌شود با قوانین کشوری آن را حل کرد و باید از راه خودش وارد شد . یعنی واقف بوده، علت وقف چه بوده و اینها را باید بررسی کرد.وی تاکید کرد: آنچه من فهمیدم بخشی از املاک وقف شده انفال است و باید از وقف خارج شود و جزو منابع طبیعی گردد و در اختیار مردم قرار بگیرد.

نگاه رفع مشکل درباره زمین های قولنامه‌ای قطعه 6
سیاهکلی درباره زمینهای قولنامه‌ای قطعه 6 آبیک هم اظهار کرد: در این بارچون کار مربوطه  کار قضایی است و باید مراحل آن طی شود امیدواری هایی وجود دارد که این مشکل حل شود؛ زیرا نگاه، نگاه رفع مشکل می باشد.

 از انتصابات رضایت نداریم
 نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک در خصوص انتصاب ها در استان و شهرستان آبیک نیز گفت: دولت، خیلی روی افراد و نفراتی که در نظر داریم حرکت نمی کند که ما به شدت ناراحت هستیم و از انتصابات رضایت نداریم . از استاندار هم همینطور و از تیم اجرا به شدت گله مند هستیم که بدون نظر ما عمل می کند و این خیلی خوب نیست، چون به همکاری ها لطمه می زند زیرا مدیران باید با ما همکاری کنند که یقیناً اگر اینگونه نباشد، این کار سخت تر خواهد شد.

آلایندگی سیمان آبیک کاملاً مشهود است
سیاهکلی درباره مشکلاتی که شرکت سیمان آبیک و شرکت سیپورکس برای شهرآبیک ایجاد می کنند و اقداماتی که برای رفع آلودگی و اخذ عوارض آلایندگی از این شرکت ها شده است، نیز اظهار کرد:هنوز برای کارخانه سیمان کار خاصی صورت نگرفته است. تذکر لازم را داده‌ایم خواستار برگزاری یک جلسه هستیم و  حداقل این است عوارض را به ما بدهند .
وی افزود:مهمتر از همه باید در خصوص نصب فیلتر هم اقدام کنند، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.
نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک تصریح کرد: آلایندگی سیمان آبیک کاملاً مشهود است ولی در خصوص آن و همینطور سیپورکس فعلاً اقدامی عملی انجام نشده است.

آلودگی زیست محیطی کارخانه سیمان آبیک همچنان ادامه دارد


خطوط ریلی هوایی و زمینی در آبیک باید تقویت شود
سیاهکلی در ادامه گفت: مترو در تهران تعریف شده است و تا هشتگرد ادامه دارد. اما برخی مسئولان هنوز نمی دانند که خیلی از مشکلات تهران را قزوین می تواند حل کند. مثلاً فرودگاه مهرآباد که امروز برای تهران مانند بن بست و بسیار خطرناک می باشد، اگر هواپیمایی سقوط کند بسیار برای مردم خطرناک می باشد اگر فرودگاه بیرون بیاید مثلا به سمت منطقه الله آباد قزوین ، هم مترو معنا‌دار می‌شود، هم ریل راه آهن و هم قزوین صاحب فرودگاه می شود و تهران نیز از گرفتاری خارج خواهد شد.
مسئولین باید تصمیم بگیرند تا فرودگاه مهرآباد از تهران خارج شود و بهترین نقطه برای آن در آبیک که که نزدیک کرج نیز می‌باشد است، مترو باید حتماً به آبیک برسد چون فاصله ای نیست ، قزوین بهترین نقطه برای شرایط بحرانی تهران است و در زمانی که بحران نیست ما باید پیش‌بینی بحران را بکنیم .اگر درتهران زلزله بیاید بهترین نقطه برای کمک به آن قزوین است زیرا کرج نیز خود درگیر مشکلات خواهد شد. قزوین حدود 5 تا 8 درصد مواد غذایی کشور را تامین می کند و مسئولین باید متوجه این ظرفیت باشند.

سیاهکلی تاکید کرد: آبیک بهترین نقطه برای لجستیک کشور است ، متاسفانه کشور ما نقطه لجستیک ندارد، باید مواد غذایی، مواد کشاورزی و نهاده های دامی در قزوین دپو شود و از آن به سراسر کشور فرستاده شود.
نماینده مردم قزوین ، البرز و آبیک افزود: جایگاهی که امروز قزوین دارد از نظر جاده ، به بندر انزلی از شمال غرب اتصال دارد و بخش جنوب نیز به قم و سایر نقاط متصل است که به عنوان یک ظرفیت در استان قزوین محسوب می شود نه تنها باید مترو به آبیک وارد شود بلکه باید خطوط ریلی هوایی و زمینی آن نیز تقویت شود.
سیاهکلی در پایان تاکید کرد:  امضای 100 میلیارد بودجه برای رفع مشکل این پروژه گرفته شده و موضوع انتقال آب سد طالقان به آبیک به طور قطع انجام خواهد شد.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پرونده "زهکش دشت الله‌آباد آبیک" روی میز دانشگاه امام/ایجاد کانون ریزگرد در دشت بعید نیست

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در آبیک بالاتر از آمار استانی است/22 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ تعداد فوتی ها به 89 نفر رسید

بیش از 2 هزار آبیکی کرونا گرفته‌اند/88 نفر جان باخته‌اند/واکسیناسیون 9500 نفر بالای 60 سال کلید می‌خورد

عزم مسئولان آبیک برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد بالای 60 سال/عملکرد ضعیف استان البرز در مهار کرونا، اقدامات مسئولان شهرستان را بر باد می‌دهد

پاکسازی چهره شهرستان آبیک از وجود زباله/ نیاز ایستگاه موقت پسماند آبیک به استخر شیرابه

دوخت 350 هزار عدد ماسک و توزیع 14 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان آبیکی/رنگ سپید بر زندگی 61 زوج پاشیده شد/مرمت 20 خانه مسکونی محرومین با دستان جهادگران بسیجی

اجرای 2 مرحله رزمایش کمک مومنانه در ماه رمضان امسال در آبیک/ دیدگاه انسان دوستانه صنعتگران و تولیدکنندگان آبیک ستودنی است/شناسایی دقیق نیازمندان با محوریت مساجد

مساعدت و همراهی مدیریت شهری آبیک در اجرای پروژه های آب و فاضلاب/پیگیری مطالبات فرهنگ و هنر در صحن علنی شورا

تقدیر دادستان آبیک از تلاش های یکساله خبرنگاران فعال شهرستان

پلمپ تالار عروسی و دستگیری یکی از اراذل و اوباش در آبیک/خبرسازی رسانه‌ها منجر به اقدام عملی مسئولان می‌شود/پیش بینی طرحهای مختلف برای کاهش سرقت در شهرستان

اعضای جدید هیات دوچرخه سواری شهرستان آبیک منصوب شدند

محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم/تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان نظام پزشکی شهرستان

کیفیت آب شرب آبیک، بسیار نامطلوب است/ پیگیری آلودگی آب و هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس

ظرفیت بیمارستان شهدای آبیک رو به اتمام است/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر 50 درصد رسیده/روند صعودی مبتلایان، بستریها و فوت/83 نفر قربانی کرونا شدند

امیدی برای انتقال بیمار کرونایی از آبیک به قزوین نیست/لزوم پایش کرونایی محیطهای کارگری

پشت "خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک" موانعی است/ قصه 15 ساله دبه به دستان به سر می‌رسد؟

آب سد طالقان تا پایان دولت به آبیک می رسد/ لزوم تقویت خطوط ریلی، هوایی و زمینی برای آبیک

پیگیری مطالبات مردم، همچنان اولویت اول رسانه ها / راه اندازی مرکز نیکوکاری "اصحاب رسانه" در آبیک/ برگزاری دوره آموزشی خبرنگاری در اردیبهشت ماه

جزئیات دیدار اصحاب رسانه با فرمانده جدید سپاه آبیک

تحقق شعار مقام معظم رهبری با تولید اخبار در مسائل مختلف و پشتیبانی از مطالبات مردم به همت خبرنگاران آبیک

رونمایی از سامانه ارتباط رسانه‌ای مردم و مسئولان (سام) در آبیک

فروشنده متخلف مرغ در آبیک نقره داغ شد/مرغداران موظف به توزیع مرغ 50 روزه شدند/مصرف روزانه مرغ در شهرستان حدود 8 تن، توزیع 11 تن!

پیشرفت مطلوب پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/لزوم عزم مسئولان برای رفع مشکلات شرکت ها و کارخانجات/شرافت و دیانت را برای دنیای کسی خرج نکنیم

انجام نخستین عمل جراحی ستون فقرات در بیمارستان ولی عصر (عج) آبیک

تحقق خواسته‌های مردم با مطالبه‌گری خبرنگاران/ ضرورت تشکیل بسیج رسانه در آبیک/فعال کردن بسیج مهندسین برای تحقق شعارامسال

تلفیق پروژه های مدیریت شهری با پیوست سلامت و بهداشت عمومی شهروندان آبیکی در آینده

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک به مناسبت نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)

10روز آینده،لوله‌های 1600 پروژه خط انتقال آب سد طالقان به آبیک می‌رسد

کشف بیش از 5 هزار کیلوگرم موادمخدر در قزوین/ اختصاص یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر آبیک/جمع آوری 60 معتاد متجاهر و انتقال به کمپهای شهرستان/حمایت از پایان نامه های دانشجویان در حوزه مبارزه با مواد مخدر

بیماری‌های قلبی و عروقی؛ بیشترین علت مرگ و میر در آبیک/رتبه اول و دوم شهرستان در شاخص‌های حوزه‌های متعدد سلامت/قدردانی از همکاری متواضعانه و صبورانه مردم حسین آبادکرد در خاموشی شعله کرونای انگلیسی

عزم راسخ شهردار آبیک برای رسیدن به نتایج مطلوب در حوزه عمرانی/ مجاهدت شهید باکری در مدیریت شهری ستودنی بود

فرمانده سپاه آبیک مشاور امین و گره گشای مشکلات بود/ثبات امنیت شهرستان در گرو نقش محوری ایشان بود

هویت سپاه با مردم شکل می‌گیرد/لزوم مشارکت فراگیر مردم و مسئولان در نهضت کمک مومنانه پایان سال/ناکامی دشمن در اخلال در امنیت آبیک به همت مسئولان سپاه طی 2 مقطع

شهید باکری الگوی شهرداران / نمره خوب به شهردار آبیک

86 درصد مدارس آبیک دارای استحکام هستند/اتمام استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس شهرستان در سال 1400/ زنده یاد "مختاری" پیمانکار بیش از 100 پروژه در آبیک، قزوین و تهران بود

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک