آخرين مطالب

دادستان آبیک در پاسخ به خبرنگاران چه گفت؟

تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی ویژه انتخابات/200 مجرم آبیکی در حبس هستند/شکایتی از محیط زیست علیه نیروگاه شهید رجایی واصل نشده/کشف موادمحترقه غیرمجاز دادگستری و دادسرا

تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی ویژه انتخابات/200 مجرم آبیکی در حبس هستند/شکایتی از محیط زیست علیه نیروگاه شهید رجایی واصل نشده/کشف موادمحترقه غیرمجاز

  بزرگنمايي:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک با اشاره به تشکیل شعبات ویژه انتخابات، بر تشکیل کارگروه تخصصی نظارت و رصد بر فضای مجازی خبر داد و گفت: آلایندگی نیروگاه شهید رجایی کاملا مشهود است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی آبیک، نشست خبری پایان سال خبرنگاران با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در دفتر ایشان برگزار شد.
قاضی سعید احمدزاده ضمن قدردانی از زحمات خبرنگاران شهرستان آبیک طی امسال، توصیه‌هایی و پیشنهادهایی به آنان بیان کرد و با سعه صدر، به تمام سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
تشکیل شعبات ویژه انتخاباتی در دستگاه قضایی
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در پاسخ به این سوال سیدفرهاد حسینی خبرنگار خبرگزاری آریا و مدیرمسئول نشریه آبیک فردا که با توجه به آغاز ثبت‌نام کاندیداهای شوراهای شهر و روستا چه برنامه‌ای در دستور کار دارید، به برگزاری نخستین جلسه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در روز گذشته اشاره کرد و توضیح داد: شعبات ویژه‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب و دادگستری شهرستان آبیک تشکیل شده و معاون دادستان به عنوان عضو هیات نظارت تعیین شده و در دادگاه‌ها هم نماینده‌ای تعیین شده که نظارت‌های لازم را داریم.
وی با بیان اینکه پاسخ استعلامات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا کاملا برخط صادر می‌شود، افزود: افرادی که به عنوان کاندیدا تعیین می‌شوند باید قانون را به نحو صحیح و کامل اجرا کنند و قانون‌مداری اشخاص باید مهم‌ترین اولویت مردم قرار گیرد.افرادی که اقداماتی پیش از موعد صورت گیرد جرم انتخاباتی بوده و این افراد صالح برای انتخاب نیستند.
این مسئول قضایی به تشکیل کارگروه تخصصی  ویژه رصد و پایش دقیق بر فضای مجازی در چند روز آینده گفت: اگرچه پلیس فتا، اطلاعات سپاه و اداره اطلاعات رصد و نظارت بر فضای مجازی را کاملا بر عهده دارند اما با توجه به وجود ویروس کرونا و کم رنگ شدن حضور کاندیداهای شوراها و روستاها در بین مردم، فضای مجازی بستری برای تبلیغات پیش ازموعد خواهد بود که تشکیل این کارگروه، نظارت‌ها، رصدها و پایش‌ها به نحو دقیق و پررنگ‌تر صورت می‌گیرد.
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: کسی که با تخریب نامزدهای انتخاباتی بخواهد خود را ذی‌حق و اصلح نشان دهد نتیجه معکوس می‌گیرد و لازم است به جای تخریب بر برنامه‌ها و توانمندی‌های خود مانور دهد و مردم هم باید با هوشیاری کامل به فردی متعهد و متخصص رأی دهند.

بخشی از سرقت‌هایی که اعلام می‌شود، مفقودی است
احمدزاده در پاسخ به پرسش هاجر عبدالهی خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک مبنی بر اینکه برای کنترل سرقت در ایام نوروز چه اقدامی خواهید کرد، گفت: متاسفانه آمار سرقت در کشور فراگیر بوده و در پنج اولویت بزه کشوری و استانی قرار دارد که شهرستان آبیک هم ازاین مهم مستثنا نیست که البته باید گفت بخشی از سرقت‌هایی که اعلام می‌شود، واقعا سرقت نیست و مفقودی محسوب می‌شود.برای کنترل سرقت کارگروهی شامل اطلاعات سپاه، بسیج، ناجا، ظرفیت گشت‌های بسیج رضویون و منابع موجود تشکیل یافته که نظارت‌ها در ایام نوروز تشدید می‌یابد.
وی افزود: از مردم درخواست می‌شود نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت کنند و ضمن رعایت دستورات ایمنی در پیشگیری از وقوع سرقت، در ایام نوروز خودنظارتی و اهتمام بیشتری داشته باشند.
این مسئول قضایی ادامه داد: به مسئولان ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، منابع امور آب و جهاد کشاورزی در خصوص حراست از حریم و بستر رودخانه‌ها و جلوگیری از فرصت‌طلبی افراد سودجو در زمینه تعرض به انفال و بیت‌المال و همچنین به شهرداران، بخشداران و دهیاران و شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی هم دستوراتی صادر شده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اذعان کرد: همه مسئولین ادارات باید با قوت پای کار باشند و در صورت وقوع جرم بزه باید موضوع را سریعا به مسئولان قضایی ارجاع دهند تا آنی دستورات مورد نیاز صادر و اقدام لازم انجام شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در پاسخ به پرسش دیگری از این خبرنگار در خصوص تعداد مجرمین در زندان و اینکه چه مجرمانی در ایام نوروز به مرخصی نمی‌روند، گفت: در حال حاضر 200 نفر محکوم کیفری در زندان قزوین در حبس به سر می‌برند که بیشترین زندانیان، مجرمین سرقت و موادمخدر هستند. در ایام نوروز به مجرمان یقه سفید، خطرناک به عادت و حرفه‌ای، محکومان به سرقت مرخصی داده نمی‌شود.

آلایندگی نیروگاه شهید رجایی کاملا مشهود است
احمدزاده در پرسشی از مجید رحیم‌پور خبرنگار صبح قزوین که پرداخت عوارض آلایندگی از نیروگاه شهید رجایی به شهرستان به کجا کشیده شد؟ (حسب اذعان استاندار قزوین؛ نیروگاه شهید رجایی جزو صنایع آلاینده محسوب  و ملزم به پرداخت عوارض شده است) اظهار کرد: اطلاع دقیقی درباره این موضوع ندارم اما از مراجع متولی پرداخت‌کننده عوارض، دریافت‌کننده و حلقه واسطه باید موضوع پیگیری شود و می‌توان در قالب دعوای حقوقی، خسارت‌ها و تعرفه‌های عوارض را مطالبه کرد.
وی افزود: طی 6 سال خدمت در شهرستان آبیک هر سال به جز امسال، فرایند مصرف سوخت در نیروگاه شهید رجایی افزایش مصرف گاز و کاهش مازوت بوده اما امسال بنا به جهات قانونی و ابلاغ شده کشوری و تایید شده از مسئولین و مقامات کشوری نیروگاه‌ها به لحاظ اضطرار و ضرورت از مازوت استفاده می‌کنند  صرف اینکه نیروگاه شهید رجایی در صنایع آلاینده قرار گیرد یا خیر باید گفت که آلاینده بودن این نیروگاه، کاملا مشهود و واضح است و هوای آلوده در ریه مردم تزریق می‌کند.
این مسئول قضایی افزود: زمانی می‌توانیم به مقوله آلایندگی نیروگاه شهید رجایی ورود یابیم که توسط محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان اعلام شود تهدید علیه بهداشت عمومی است که البته امسال شکایتی از سوی محیط زیست به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ارسال نشده که احتمال دارد موضوع به جهت سلسله مراتب و ابلاغ‌های کشوری باشد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: در سال‌های گذشته که شکایتی از نیروگاه شهید رجایی صورت می‌گرفت متوجه شدیم که مدیران این نیروگاه نقشی در استفادهاز سوخت ماوزت ندارند و از سلسله مراتب به آنها سوخت اختصاص می‌یابد؛ مدیران نیروگاه هم خودشان بسیار از بابت این موضوع نارحت بودند و اذعان می‌کردند افزایش حرارتی مازوت پایین بوده، هزینه‌بر است و استهلاک دستگاه‌ها را به همراه دارد در حالی که مصرف گاز برای آنان مقرون به صرفه هم است.

کشف مقادیری موادمحترقه غیرمجاز

احمدزاده به سوال سحر افشار خبرنگار خبرگزاری آریا در خصوص تدابیر چهارشنبه سوری گفت: جشن چهارشنبه سوری که سنتی دیرینه است با توجه به شرایط شیوع کرونا بهتر است در منزل برپا شود و لازم است افراد از حضور در دورهمی‌ها و تجمعات پرهیز کنند چرا که اصل و هدف جشن گرفتن و خوشحالی است  و نباید با خطر و ایجاد استسر همراه باشد. والدین باید نسبت به کنترل و نظارت بر نوجوانان و جوانان خود همت لازم را داشته باشند که چندین دستور در خصوص چهارشنبه سوری صادر شده و تدابیر لازم أخذ شده؛ ناگفته نماند طبق چندین بازرسی صورت گرفته، مقادیری موادمحترقه غیرمجاز درشهرستان آبیک کشف و ضبط شده است.

موتورسیکلت‌های فاقد پلاک توقیف می‌شوند
وی در خصوص تعطیل نکردن شبانه برخی از واحدهای صنفی شهرستان آبیک در موعد مقرر افزود: این موضوع جزو مصوبات ستاد کرونا بوده که از این مصوبات همه باید تبعیت کنند، گرچه به تعداد زیادی جرایم در زمینه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان صورت گرفته و تعدادی از واحدها پلمپ هم شده‌اند.
این مسئول قضایی در پاسخ به سوال علی‌محمد محمدزاده خبرنگار ولایت قزوین که در خصوص تردد موتورسیکلت‌های فاقد پلاک در شهرستان آبیک که اخیرا تعداد آنها افزایش یافته، برنامه‌ای دارید، اذعان کرد: به صورت مستمر پلیس راهور در صورت مشاهده و گزارش موتورسیکلت‌های فاقد پلاک اقدام و نسبت به توقیف آنها اقدام می‌کند و موتورسیکلت‌ها به پارکینگ منتقل می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک افزود: امکان پلاک کردن تعدادی از موتورسیکلت‌ها به دلیل مدل آنها، وجود ندارد که دست مردم است و تحصیل شده از جرم نیست که بیشتر در مناطق روستایی وجود دارد و در شهر آبیک هم به ندرت و بسیار کم وجود دارد که به محض مشاهده و گزارش، بلافاصله موتورسیکلت‌های فاقد پلاک توقیف می‌شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پرونده "زهکش دشت الله‌آباد آبیک" روی میز دانشگاه امام/ایجاد کانون ریزگرد در دشت بعید نیست

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در آبیک بالاتر از آمار استانی است/22 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ تعداد فوتی ها به 89 نفر رسید

بیش از 2 هزار آبیکی کرونا گرفته‌اند/88 نفر جان باخته‌اند/واکسیناسیون 9500 نفر بالای 60 سال کلید می‌خورد

عزم مسئولان آبیک برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد بالای 60 سال/عملکرد ضعیف استان البرز در مهار کرونا، اقدامات مسئولان شهرستان را بر باد می‌دهد

پاکسازی چهره شهرستان آبیک از وجود زباله/ نیاز ایستگاه موقت پسماند آبیک به استخر شیرابه

دوخت 350 هزار عدد ماسک و توزیع 14 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان آبیکی/رنگ سپید بر زندگی 61 زوج پاشیده شد/مرمت 20 خانه مسکونی محرومین با دستان جهادگران بسیجی

اجرای 2 مرحله رزمایش کمک مومنانه در ماه رمضان امسال در آبیک/ دیدگاه انسان دوستانه صنعتگران و تولیدکنندگان آبیک ستودنی است/شناسایی دقیق نیازمندان با محوریت مساجد

مساعدت و همراهی مدیریت شهری آبیک در اجرای پروژه های آب و فاضلاب/پیگیری مطالبات فرهنگ و هنر در صحن علنی شورا

تقدیر دادستان آبیک از تلاش های یکساله خبرنگاران فعال شهرستان

پلمپ تالار عروسی و دستگیری یکی از اراذل و اوباش در آبیک/خبرسازی رسانه‌ها منجر به اقدام عملی مسئولان می‌شود/پیش بینی طرحهای مختلف برای کاهش سرقت در شهرستان

اعضای جدید هیات دوچرخه سواری شهرستان آبیک منصوب شدند

محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم/تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان نظام پزشکی شهرستان

کیفیت آب شرب آبیک، بسیار نامطلوب است/ پیگیری آلودگی آب و هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس

ظرفیت بیمارستان شهدای آبیک رو به اتمام است/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر 50 درصد رسیده/روند صعودی مبتلایان، بستریها و فوت/83 نفر قربانی کرونا شدند

امیدی برای انتقال بیمار کرونایی از آبیک به قزوین نیست/لزوم پایش کرونایی محیطهای کارگری

پشت "خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک" موانعی است/ قصه 15 ساله دبه به دستان به سر می‌رسد؟

آب سد طالقان تا پایان دولت به آبیک می رسد/ لزوم تقویت خطوط ریلی، هوایی و زمینی برای آبیک

پیگیری مطالبات مردم، همچنان اولویت اول رسانه ها / راه اندازی مرکز نیکوکاری "اصحاب رسانه" در آبیک/ برگزاری دوره آموزشی خبرنگاری در اردیبهشت ماه

جزئیات دیدار اصحاب رسانه با فرمانده جدید سپاه آبیک

تحقق شعار مقام معظم رهبری با تولید اخبار در مسائل مختلف و پشتیبانی از مطالبات مردم به همت خبرنگاران آبیک

رونمایی از سامانه ارتباط رسانه‌ای مردم و مسئولان (سام) در آبیک

فروشنده متخلف مرغ در آبیک نقره داغ شد/مرغداران موظف به توزیع مرغ 50 روزه شدند/مصرف روزانه مرغ در شهرستان حدود 8 تن، توزیع 11 تن!

پیشرفت مطلوب پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/لزوم عزم مسئولان برای رفع مشکلات شرکت ها و کارخانجات/شرافت و دیانت را برای دنیای کسی خرج نکنیم

انجام نخستین عمل جراحی ستون فقرات در بیمارستان ولی عصر (عج) آبیک

تحقق خواسته‌های مردم با مطالبه‌گری خبرنگاران/ ضرورت تشکیل بسیج رسانه در آبیک/فعال کردن بسیج مهندسین برای تحقق شعارامسال

تلفیق پروژه های مدیریت شهری با پیوست سلامت و بهداشت عمومی شهروندان آبیکی در آینده

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک به مناسبت نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)

10روز آینده،لوله‌های 1600 پروژه خط انتقال آب سد طالقان به آبیک می‌رسد

کشف بیش از 5 هزار کیلوگرم موادمخدر در قزوین/ اختصاص یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر آبیک/جمع آوری 60 معتاد متجاهر و انتقال به کمپهای شهرستان/حمایت از پایان نامه های دانشجویان در حوزه مبارزه با مواد مخدر

بیماری‌های قلبی و عروقی؛ بیشترین علت مرگ و میر در آبیک/رتبه اول و دوم شهرستان در شاخص‌های حوزه‌های متعدد سلامت/قدردانی از همکاری متواضعانه و صبورانه مردم حسین آبادکرد در خاموشی شعله کرونای انگلیسی

عزم راسخ شهردار آبیک برای رسیدن به نتایج مطلوب در حوزه عمرانی/ مجاهدت شهید باکری در مدیریت شهری ستودنی بود

فرمانده سپاه آبیک مشاور امین و گره گشای مشکلات بود/ثبات امنیت شهرستان در گرو نقش محوری ایشان بود

هویت سپاه با مردم شکل می‌گیرد/لزوم مشارکت فراگیر مردم و مسئولان در نهضت کمک مومنانه پایان سال/ناکامی دشمن در اخلال در امنیت آبیک به همت مسئولان سپاه طی 2 مقطع

شهید باکری الگوی شهرداران / نمره خوب به شهردار آبیک

86 درصد مدارس آبیک دارای استحکام هستند/اتمام استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس شهرستان در سال 1400/ زنده یاد "مختاری" پیمانکار بیش از 100 پروژه در آبیک، قزوین و تهران بود

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک